Floating i jego zastosowanie

relaks podczas sesji floatingu

Poczuj głębokie odprężenie, odpłyń do wnętrza swoich myśli podczas terapii unoszenia się na wodzie. W łatwy sposób odnajdziesz ukojenie dla nerwów i odzyskasz energię. Sesje floatingu zapewniają osiągnięcie równowagi fizycznej i psychicznej. Dzięki wysokiemu nasyceniu wody solą EPSOM po pewnym czasie masz wrażenie jakbyś unosił się w powietrzu. Twoje ciało się rozluźnia, wszystkie niepokoje odpływają. Wchodzisz w stan głębokiego relaksu, Twój umysł doświadcza nowych doznań, a ciało się regeneruje.

Dla kogo sesje floatingu?

osób zapracowanych, zabieganych

zestresowanych

cierpiących na nerwicę i natręctwa

zmagających się z bólami kręgosłupa, migreną itd.

sportowców

studentów

kobiet w ciąży

rekonwalescentów i osób w trakcie rehabilitacji

Spis treści

Sposób na relaks i odprężenie

Zaburzenie wewnętrznej równowagi jakie powoduje przewlekły i mocny stres to zjawisko bardzo niekorzystne dla organizmu. Jest niezwykle obciążający i wykańczający, zaburza wszystkie funkcje w naszym ciele prowadząc do wielu chorób. W wyniku tego rozbicia zachwiana zostaje samoregulacja procesów życiowych i regeneracja organizmu.

Dlatego kluczową rolę w zachowaniu harmonii psychicznej i fizycznej oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu pełni relaks. Floating to jeden z najlepszych sposobów osiągnięcia szybkiego i głębokiego rozluźnienia. Niezwykłe warunki panujące w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, minimalizują czynniki świata zewnętrznego z jakimi w każdej minucie życia się stykamy. Skutki 60-minutowej sesji są natychmiastowe. Szkodliwy wpływ stresu na nasze ciało znika, ustępuje napięcie mięśni, nasz mózg jest oczyszczony z negatywnych myśli, ogarnia nas spokój, a ciało uwolnione od grawitacji bez trudu spoczywa na wodzie.

Floating uwalnia z większości czynników stresogennych, zarówno pierwotnych stresorów jak i wtórnych stresorów środowiskowych. W zbiorniku nie ma hałasu, nie ma światła, nie ma innych ludzi. Ciało przechodzi na niższe obroty, umysł odpoczywa, a Ciebie zalewa fala endorfin i spokoju. Dodatkowo Twój organizm się ulecza i regeneruje, w wyniku osmozy sól wyciąga z ciała szkodliwe substancje. Z łatwością osiągasz dogłębne odprężenie, jakiego prawdopodobnie nie miałeś jeszcze okazji poczuć.

60 minut floatingu jest porównywalne do ok. czterech godzin snu. Dlatego ten sposób na relaks i odprężnie, po wyczerpującym dniu, jest bardzo wskazany. Poczujemy się jak nowo narodzeni, a efekt ten będzie utrzymywać się jeszcze na długo po wizycie.

Prosta recepta na ból

Leżenie na wodzie sprawia że instynktownie wchodzimy w stan relaksu, który kolejno przechodzi w głęboki relaks. Taki stan natomiast to sygnał dla mózgu, aby ciało zwiększyło produkcję pozytywnych hormonów czyli endorfin. Po ich uwolnieniu czujemy się szczęśliwi, a ból zostaje zredukowany. Zjawisko to potwierdza wiele badań naukowych.

Gdy myślimy o bólu automatycznie przychodzi na do głowy odpoczynek w łóżku. Niestety często nie daje on zamierzonego efektu. Nacisk z jakim wiąże się leżenie ogranicza przepływ krwi do pewnych miejsc w organizmie. Przez to ciągle się kręcimy i szukamy idealnej pozycji, co powoduje że ból nie ustępuje.

Inaczej ma sie sytuacja podczas floatingu. Brak oporu na nasze ciało sprawia, że leżymy nieruchomo na wodzie. Większość mięśni odpoczywa, a my nawet nie czujemy powierzchni z którą mamy kontakt. Idealna temperatura, zbliżona do temperatury ciała, również przyczynia się do osiągnięcia maksymalnego komfortu. Wszystkie te aspekty przemawiają za tym, że sesje w kabinie są bardziej dobroczynne dla ciała i przynoszą lepsze efekty terapeutyczne niż leżenie na łóżku.

Osoby, które korzystały z sesji floatingowych w kabinach, aby ulżyć sobie w bólu, zauważyły znaczną poprawę swojego stanu. Z niedowierzaniem przyznali, że wreszcie ich życie wygląda normalnie i nie ogranicza ich ból. Co więcej zażywają mniej leków przeciwbólowych lub w ogóle ich nie stosują.

Badania niemieckich naukowców pokazują, iż terapia metodą REST jest skuteczna w łagodzeniu skutków fibromialgii. Przynosi ulgę w bólu, rozluźnia mięśnie i polepsza samopoczucie oraz przywraca fazę REM podczas snu.

floating zwiększa wydajność i korzyści z treningów sportowych

Floating zwiększa wydajność i korzyści z treningów sportowych

Sport dla samych sportowców to przede wszystkim ciężka praca, obciążenie i duży psychiczny i fizyczny wysiłek. Osiągnięcie upragnionego celu i droga na szczyt wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń. Żaden sportowiec czy zwolennik wysiłku fizycznego nie chce być kontuzjowany czy mieć jakichkolwiek problemów zdrowotnych wynikających z uprawianej przez niego dyscypliny.

Aktywność fizyczna niestety niesie ze sobą większe ryzyko urazów i kontuzji. Ważna rolę w sporcie odgrywa również psychika. Na co dzień trzeba stawiać czoła presji otoczenia, która wymaga i oczekuję od nas jak najlepszych wyników. Do tego dochodzą własne ambicje i wewnętrzna krytyka. Wszystko to powoduję duże napięcie, stres i zmęczenie, a co za tym idzie spadek formy.

Floating jest popularny i często stosowany przez sportowców w celu zwiększenia wydajności i korzyści z treningów sportowych. Sesje usprawniają organizm. Głęboki relaks zwiększa przepływ krwi do mięśni, pomaga pozbyć się kwasu mlekowego, zmniejsza ból i przyspiesza czas regeneracji po wszelkich urazach, a także poprawia koncentrację. Dodatkowo rozluźnione mięśnie są bardziej odporne na potencjalne kontuzje. Mięśnie i stawy są całkowicie odciążone a sportowiec osiąga kompletne fizyczne i psychiczne odprężenie.

Główne korzyści dla sportowców wynikające z sesji floatingu

Wprowadzenie w stan relaksu fizycznego, co prowadzi do poprawy wydajności, wytrzymałości, zwiększa szybkość, koordynację

Redukcja skutków przetrenowania i napięcia mięśni

Łagodzenie bólu urazowego

Wzmocnienie zdolności regeneracji organizmu po obrażeniach i intensywnym treningu

Przyspieszenie odzyskiwania szczytowej formy oraz eliminowanie stresu związanego z przegraną

Poprawa stanu psychicznego sportowca poprzez zwiększenie pewności siebie, koncentracji, wewnętrznego spokoju i opanowania po przez wizualizacje

floating sposób na chroniczne zmęcznie pracą

Praca bez zmęczenia z głową pełną nowych pomysłów

Bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest, aby w czasie zabieganego i nerwowego dnia móc chociaż przez chwilę całkowicie odpocząć i oderwać się od wszystkiego co nas otacza. Aby uzyskać nowe pomysły musisz mieć przestrzeń, w której twoja paplanina umysłu i opinie kim jesteś i co robisz są odrzucone. Możesz wtedy skontaktować się z głębszą częścią siebie, które ukaże ci niezwykłe rozwiązania.

Dla biznesmena, naukowca, lekarza czy innego specjalisty jakiegokolwiek rodzaju, dobrodziejstwem jest, aby móc swobodnie myśleć, bez zmęczenia fizycznego i psychicznego. Terapia unoszenia się na wodzie jest pomocna dla każdego, kto prowadzi aktywny tryb życia. Zbiornik pozwala na osiągnięcie relaksu w ciągu kilku minut, a jedna sesja porównywalna jest do 4 godzinnego snu.

Sesja floatingu po całym dniu pracy przynosi wielką ulgę. Napięcie mięśni związane z nieustająca walką z grawitacją nagle znika i uświadamiamy sobie, że sporo zmęczenia nagromadzonego w ciągu dnia jest spowodowane utrzymywaniem ciała w pozycji pionowej. Z punktu widzenia neurofizjologicznego, z konieczności stałych obliczeń (co do kierunku grawitacji, zmian temperatury itp.) zostają uwolnione bardzo duże masy neuronów. Nie dość, że odpoczywamy to jeszcze oszczędzamy dużą część energii, zużywanej w każdej sekundzie naszego życia.

Zbiornik deprywacji sensorycznej jest szczególnie korzystny dla tych osób które z powodu rodzaju pracy i/lub dużego przeciążenia pracą zmagają się z przewlekłymi bólami, schorzeniami czy bezsennością. Floating okaże się przydatny również wtedy gdy po urazie lub operacji będziemy chcieli szybciej wrócić do pracy, gdyż przyspiesza rehabilitację i rekonwalescencję. Podsumowując więc, floating to z jednej strony orzeźwiające i energetyzujące doświadczenie, z drugiej odpoczynek, głęboki relaks, ulga od bólu.

Wyeliminowanie problemu bezsenności

Sen jest częścią naszego naturalnego życia i ma oczywiste korzyści doświadczane przez nas wszystkich. Czasami z różnych powodów sen ten jest zaburzony. Może to być dla nas dużym obciążeniem i na pewno będzie rzutować na nasze zdrowie i samopoczucie.

Czy często nie możesz zasnąć, nawet gdy jesteś zmęczony? Czy budzisz się w środku nocy i z niepokojem czasami godzinami przekręcasz się z boku na bok? A może budzisz się niewyspany, brakuje Ci energii? Bezsenność jest częstym problemem, który ma katastrofalny wpływ na nasz nastrój, stan zdrowia i zdolności do funkcjonowania w ciągu dnia. Bezsenność przejmuje kontrolę nad całym organizmem, zaburza jego funkcjonowanie na wielu poziomach.

Bycie ciągle niewyspanym wywołuje chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, spadek nastroju. Pojawiają się trudności z koncentracją i wykonywaniem zadań, a także kłopoty z pamięcią. Ma to również konsekwencje na polu zawodowym i w relacjach z bliskimi. Przewlekła bezsenność może nawet przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych takich jak cukrzyca czy choroby serca.

Bezsenność dotyka wszystkich, bez względu na płeć i wiek. To niewiarygodne, ale cierpi na nią co trzeci Polak. Bezsenność klasyfikuje się na wiele sposobów. Może ona oznaczać kłopoty z zasypianiem, kontynuowaniem snu i wczesne budzenie się. Ponieważ różne osoby potrzebują różnych ilości - zależy indywidualnie od organizmu i stylu życia bezsenność definiuje się również jako niezdolność do uzyskania ilości snu potrzebnego, aby obudzić się dostatecznie wypoczętym. I nie liczba godzin snu jest tu ważna ,ale jakość. Nawet jeśli śpimy w nocy osiem godzin, jeśli w ciągu dnia towarzyszy nam senność i zmęczenie, może być to bezsenność.

Jest wiele czynników wpływających na nocny wypoczynek, jednakże tym, który ma największe znaczenie jest stres i niepokój (Nadmierne obciążenie emocjonalne, konfliktowe sytuacje, przeciążenie obowiązkami, urazy psychiczne, skłonność do nadmiernego przejmowania się, obawy o pracę, szkołę, zdrowie, rodzinę...). Zanim zdecydujesz się na kurację lekami i faszerowaniem się chemią, wypróbuj kabinę relaksacyjną.

Wypoczywając w komorze floatingowej w naturalny sposób uwalniamy się od wszelkiego napięcia, stresu i zmartwień, które stale zaprzątają nam głowę. Skutkuje to poprawą jakości snu i wyeliminowaniem problemu bezsenności. Wreszcie możemy spać spokojnie, cieszyć się regenerującym snem i budzić się wypoczęci i odświeżeni. Badania niemieckich naukowców pokazują, iż terapia metodą REST (pobyt w kabinie floatingowej) przynosi trwałe efekty, w postaci przywrócenia fazy REM podczas snu.

Ciąża i macierzyństwo

Cieszysz się na myśl, że już niedługo na świecie pojawi się Twoje dziecko. Na razie jest Ci jednak trochę ciężko. Twoje ciało nabrzmiewa, a powiększający się brzuch ogranicza sprawność i utrudnia oddychanie. Doświadczasz niekontrolowanych zmian nastrojów. Czujesz narastające zmęczenie i coraz częściej dokuczają Ci bóle kręgosłupa i stawów. Martwisz się o swój wygląd, martwisz się o swoje dziecko w brzuchu, a także czy sprawdzisz się w roli mamy. Obawy, troski, zdenerwowanie - wszystkiemu musisz sprostać i może to być ogromnym źródłem stresu. Samopoczucie psychiczne przyszłej mamy ma duży wpływ na kształtowanie się układu nerwowego dziecka. Zbyt silny stres podczas ciąży może negatywnie wpływać na jego rozwój i wzrost.

Na szczęście, nie potrzebujesz wiele, by przełamać złe myśli. Wystarczy relaks w komorze, który przeprowadzi Cię przez zmęczenie i stres. Zamiast zmagać się z niechcianymi emocjami, pozwól im swobodnie odpłynąć. Podczas sesji Twoje ciało bez wysiłku będzie unosić się na wodzie. Cały ciężar zniknie a Ty doświadczysz głębokiego relaksu ciała i umysłu i pozbędziesz się wszelkich bólów. Wypoczęta i spokojna mama może otoczyć swojego maluszka dobrą energią i miłością.

Każda kobieta, która zdecydowała się na macierzyństwo, doskonale wie, jak bardzo stresująca jest to rola w społeczeństwie. Świeżo upieczona mama ma wiele powodów, by czuć się zmęczona i zdenerwowana. Nieprzespane noce, ciągłe zamartwianie się o maluszka, brak czasu na odpoczynek i aktywność praktycznie 24h na dobę to duże obciążenie dla organizmu.

Z pomocą przychodzi komora relaksacyjna. Głęboki relaks sprzyja odnajdywaniu spokoju i pozwala znaleźć w sobie siłę do pokonywania przeszkód. Rodzą się w Tobie pozytywne emocje i optymizm, które pozwolą przejść przez trudniejsze chwile. Po jednej sesji będziesz czuła się wypoczęta i odprężona jak po paru godzinach głębokiego, spokojnego snu.

Komora floatingowa pomoże Ci również zrzucić dodatkowe kilogramy, pozbyć się cellulitu i poprawić jędrność i wygląd skóry. Znowu poczujesz się pięknie młodo i świeżo.

Sesje zaleca się od II trymestru ciąży, po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Floating i wpływ na płodność

Mówi się, że jedna na siedem par ma trudności, gdy starają się o dziecko. Istnieje wiele powodów tego problemu, jednakże jednym z najważniejszych jest stres. Terapia unoszenia się na wodzie jest najpotężniejszą techniką uwalniającą od stresu i napięcia. Rozluźnione ciało i umysł pomaga również pozbyć się frustracji i czerpać większą radość ze współżycia.

W celu zwiększenia płodności floating zalecany jest dla przyszłej mamy jak i taty. Kobietom polecamy wizyty szczególnie przez okres płodny co dwa, trzy dni.

floating to skuteczny sposób na poprawienie kreatywności

Skuteczny sposób na poprawienie kreatywności

Redukcja wpływu środowiska zewnętrznego sprawia, że lewa półkula mózgu, która na co dzień dominuje, zostaje nieco wyciszona. Skutkuje to pobudzeniem prawej półkuli i dochodzi do synchronizacji obu półkul. Zwiększa się kreatywne myślenie i wyobraźnia, a my zyskujemy równowagę i harmonię.

Liczne głębokie przeżycia estetyczne i momenty twórczej iluminacji zawsze miały miejsce w okolicznościach, w których zmysłowe doznania zostały zmniejszone w jakiś sposób. Istnieje wiele opowieści o takich chwilach inspiracji i kreatywności - historie artystów, pisarzy czy naukowców, którzy patrząc w niebo czy samotnie wędrując po plaży doświadczyli nagłych objawień. Zasadniczym elementem całego twórczego myślenia jest koncentracja osiągnięta dzięki ograniczeniu stymulacji sensorycznej.

Zbiornik deprywacji sensorycznej to optymalne środowisko do wizualizacji. Wizualizacja jest obrazem powstającym przed twoim wewnętrznym wzrokiem. Z obrazem tym łączy się szereg powiązanych ze sobą myśli, odczuć i innych wrażeń. Głęboka relaksacja sprawia, że mózg zaczyna generować powolne i rytmiczne fale theta, które w normalnych warunkach pojawiają się kiedy wędrujemy z świadomego płytkiego snu do głębokiego, i z powrotem gdy się wybudzamy. Wszystkie metody wizualizacji wykorzystywane w całej historii podkreślają, że stan głębokiego relaksu jest niezbędny do skutecznej wizualizacji. Głęboki i silny relaks psychiczny sprawia, że spontanicznie i bez wysiłku naszym oczom ukazują się rozmaite obrazy i scenki.

Floating może wprowadzić umysł w stan theta, dzięki czemu wydaje się być uniwersalnym środkiem do pobudzenia kreatywności i odnalezienia naszego geniuszu. Środowisko jakie stwarza urządzenie to idealne warunki dla rozwoju i uwolnienia potencjału naszego umysłu. Ponieważ w stanie relaksu i spokoju twórcze procesy mają szanse rozkwitnąć. Unoszenie się na wodzie pozwala spojrzeć na wszystko inaczej, obiektywnie ocenić swoje życie i troski. Dzięki temu pobudza się wyobraźnia, a ty zaczynasz dostrzegać detale, których wcześniej nie dostrzegałeś. Co więcej pogłębia się intuicja, nauka i zapamiętywanie stają się prostsze a do głowy zaczynają napływać nieoczekiwane refleksje i spostrzeżenia.

Rozwój Osobowości

Zastanawiasz się czasem nad swoim życiem, chciałbyś je zmienić? Ulepszyć? Zacząć osiągać sukcesy lub być po prostu lepszym człowiekiem. Lecz zawsze jest coś co Cię blokuje i utrudnia w dotarciu do celu. Dzięki terapii REST możesz rozpocząć proces rozwoju osobowości, który w oparciu o nasze doświadczenia, można podsumować w następujących punktach:

Zrozumienie na nowo zasad życiowych

Wyzwolenie od ograniczających przekonań i negatywnych zachowań

Wyzwolenie od konieczności osądzania innych i siebie

Wyższy poziom tolerancji, pogody ducha i zaufania

Głębsze zrozumienie siebie samego

Wykształcenie umiejętności samodzielnego kierowania własnym życiem

Pobyt w urządzniu floatingowym podczas głebokiego relaksu prowadzi do automatycznego samooczyszczania podświadomości z negatywnych doświadczeń zdobytych przez całe życie, począwszy od narodzin. Nie trzeba stosować skomplikowanych technik, wystarczą proste afirmacje, a zapomnisz o przesłości i zaczniesz żyć teraźniejszością bez zbędnego bagażu. Poczuj się jak to być świadomym noworodkiem dla którego świat stoi otworem!

Przyspieszony proces rehabilitacji

Korzystanie z floatingu przyspiesza rehabilitację co owocuje skróceniem czasu leczenia i powrotu osoby chorej lub niepełnosprawnej do możliwie wysokiej sprawności fizycznej i psychicznej.

Pobyt w komorze wskazany jest dla ludzi cierpiących z powodu urazów i kontuzji w układzie kostno-stawowym, a także dla rekonwalescentów i osób prowadzących mało aktywny tryb życia z przewagą pracy siedzącej.

Ciało, na które nie działają żadne siły zwiększa wydajność krążenia krwi. Dzięki temu ważne substancje łatwiej docierają do chorych miejsc, a co za tym idzie przyspiesza się tempo gojenia i regeneracji tkanek i naskórka. Ponadto spada ciśnienie krwi i tętno, a serce działa wydajniej przy mniejszym wysiłku. Brak nacisku grawitacyjnego na nasze mięśnie, stawy, kości itp. sprawia że ból traci na sile i odczuwamy ulgę.

Główne Korzyści:

Zmniejszenie bólu

Zwiększenie zakresu ruchowego

Zwiększenie siły oraz wytrzymałości

Zmniejszenie wzmożonego napięcia mięśniowego

Normalizacja napięcia mięśniowegov

Poprawa funkcji mięsni nadmiernie rozciągniętych

Usprawnienie krążenia krwi i chłonki

Zmniejszenie zastojów i obrzęków tkankowych

Zmniejszenie stanów zapalnych

Szybsze gojenie

Leczenie depresji terapią R.E.S.T.

Terapia unoszenia się wodzie doskonale wspomaga leczenia depresji, a nawet w wielu przypadkach stają się alternatywą leczenia farmalogicznego. Ważnym czynnikiem jest zredukowanie stresu. Otóż depresja wykazuje podobieństwo nie tyle do stresu ostrego, ograniczonego w czasie, którego korzystny charakter jest oczywisty, ile do stresu przewlekłego. W stresie przewlekłym mechanizmy organizmu działają już nie tylko ochronnie, ale i w szkodliwy sposób. Organizm ujawnia cechy wyczerpania niektórych funkcji. Stres zaczyna w jakimś momencie wpływać na czynność ośrodków, które zawiadują nastrojem, energią, mechanizmami snu i procesami poznawczymi, prowadząc do depresji.

Badania mózgu za pomocą EEG i QEEG pozwoliły ustalić, że u osób chorych na depresję zmienia się rozkład fal mózgowych w obu półkulach. Bardziej pobudzone są rejony odpowiedzialne za negatywne postrzeganie świata oraz wycofywanie się z aktywności. Natomiast te części, które odpowiadają za przyjemne wspomnienia oraz pozytywne emocje są mniej aktywne.

Kortyzol jest reakcją na stres, wysoki poziom tej substancji chemicznej może prowadzić do wielu dolegliwości związanych ze stresem, depresją włącznie. Badania wykazały, że przebywanie w kabinie istotnie obniża poziom kortyzolu a także innych stresogennych hormonów i neuroprzekaźników.

Ponadto, dzięki floatingowi wzrasta poziom hormonów szczęścia - endorfin i pobudzane są obszary mózgu odpowiedzialne za pozytywne emocje (euforia, obniżenie lęku).

Floating ma zatem znaczący wpływ na osoby cierpiące na depresję. Jak pokazują badania nastrój tych osób ulega znacznej poprawie, a efekty korzystania z terapii są przeciwieństwem do objawów depresji - poprawa jakości snu, wzrost energii i optymizmu, jaśniejszy umysł, wzrost popędu płciowego.

floating to sposób na stres

Floating, a leczenie nerwic i lęków

Komora releksacyjna jest efektywnym narzędziem pomagającym w leczeniu nerwic, fobii i lęków. Jednym z kluczowych aspektów w tej problematyce jest relaksacja. Samoczynnie, w sposób naturalny dochodzi do uwolnienia się od przyczyn wywołujące stany lękowe. W przypadku połącznia floatingu z terapiami tradycyjnymi uzyskuje się o wiele szybsze rezultaty.

Poprzez terapie R.E.S.T. w zbiorniku sensorycznym zyskuje się :

wyciszenie lęku, uspokojenie, zmniejszenie natężenia natrętnych myśli lub całkowite ich wyeliminiowanie

stan relaksacji ułatwiający pokonanie napięcia i strachu

eliminacje czynników rozpraszających co ułatwia koncentrację

zwiększenie siły i łatwości wizualizacji pomagające wyobrażać sobie z mniejszym wysiłkiem sytuacje lękotwórcze oraz własne, pozbawione strachu działanie w tych sytuacjach

Zwalczanie nałogów

Badania wykazały, że terapia REST w połączeniu z innymi terapiami jest skuteczna w leczeniu różnych zaburzeń odżywiania, w zmniejszeniu picia dużych ilości alkoholu oraz w leczeniu wielu innych zaburzeń psychicznych. W pracach badawczych, które zostały przeprowadzone dla nałogowych dolegliwości, 25% osób korzystających z terapii unoszenia się na wodzie osiągnęło długoterminową abstynencję. Wśród osób zażywających leki wspomagające leczenie, długotrwałą abstynencję osiągnęło 50% badanych. Natomiast w badaniu na bulimię wskaźnik sukcesu sięgnął 50%.

floating to medytacja dla początkujących

Medytacja dla początkujących

Dla większości z nas hasło medytacja kojarzy się z postacią nieobecnego duchem mnicha siedzącego w ciszy ze skrzyżowanymi nogami. Tymczasem nie zdajemy sobie sprawy, że nasz własny umysł wymusza często podobny stan robiąc nam krótkie przerwy w świadomym postrzeganiu rzeczywistości. Organizm regeneruje się w ten sposób, warto zatem dać mu więcej okazji do odpoczynku.

Medytacja to stan świadomości, kiedy nasz umysł jest wolny od rozproszonych myśli, to sztuka trwania w stanie głębokiego skupienia i spoglądania wewnątrz siebie. Ideą medytacji jest skupiać się na jednej, relaksującej myśli przez dłuższy czas. Obiektem koncentracji może być oddychanie, jakiś konkretny obiekt, dźwięk lub wyobrażona scena. Dzięki temu Twój umysł wypoczywa, nie myśląc o problemach, które powodują stres. To daje Twojemu organizmowi czas na rozluźnienie, odzyskanie sił i pozbycie się toksyn.

Podczas floatingu możesz osiągnąć stan podobny do tego jaki buddyjscy mnisi czy jogini osiągają podczas długotrwałej medytacji.

Czas spędzony w komorze pozwoli Ci odpocząć, odpuścić, poczuć samego siebie i nauczyć się relaksu, będziesz zaskoczony jak szybko i bez jakiegokolwiek wysiłku osiągniesz wewnętrzny spokój. Nie ma tu żadnego dźwięku, światła, dotyku, a Ty jesteś zawieszony w ciepłym roztworze słonej wody. Warunki tu panujące natychmiast wprowadzą Cie w stan medytacji, a Twój umysł ,,przełączy" sie na fale theta.

Dzięki medytacji podczas floatingu doświadczysz:

Uczucia głębokiego i błogiego relaksu

Głębokiego połączenia umysłu i ciała

Przypływu inspiracji i kreatywności

Lepszego zrozumienia ludzkich uczuć i emocji

Głębokiej bliskości fizycznej i duchowej z partnerem

Niekończącego się uczucia radości

Przypływu energii

Medytacja w zbiorniku deprywacji sensorycznej pozwala zatrzymać się i spojrzeć na świat z innej perspektywy. Dzięki niej możemy usłyszeć potrzeby płynące z naszego serca i ciała. Zwolnij więc i udaj się w podróż w głąb siebie, gdzie czas i przestrzeń przestają istnieć.

Joga

Relaks jest czymś więcej niż odpoczywaniem - jest świadomym rozluźnianiem ciała. Praktyka jogi, w której wykonuje się poszczególne ćwiczenia, spokojnie oddychając wydaje się być idealnym środkiem relaksacyjnym. Serię niektórych asan możesz wykonywać również w kabinie relaksacyjnej!

Floating pomaga praktykować jogę, przenosi Cię w stan medytacji, uczy jak się zrelaksować i skoncentrować na własnym oddechu. Pozbawiony grawitacji, unosząc się w kabinie spojrzysz na swoje ciało z nowej perspektywy, nauczysz się odpuszczać i odkryjesz samego siebie. Mamy tendencję do magazynowania wspomnień i ocenianiu nas samych na ich podstawie. Floating szybko pozwoli Ci zrozumieć, że jesteś czymś więcej niż zbiorem wspomnień, skupisz się na tym co jest tu i teraz a przeszłość i negatywne wzorce zostawisz za sobą. Sesja floatingu to przerwa od rutyny i codziennego zgiełku, spokój, cisza, głęboki relaks. Ten rodzaj głębokiej relaksacji daję energię i pęd do realizacji pomysłów i celów. Wyciszone i rozluźnione ciało pozwala na głębszą koncentrację i skierowanie świadomości do wnętrza, skąd bije źródło naszej wewnętrznej harmonii.

Świadome oddychanie

Oddychanie jest czymś co robimy cały czas automatycznie i niezauważalnie. Czasem żyjemy w szybkim tempie, jesteśmy zmęczeni i zaniedbani, nie zwracamy jednak uwagi na to, że nasz oddech się skraca i jest płytki. Każdego dnia powinniśmy znaleźć chwilę, aby odpocząć i głęboko pooddychać. W komorze relaksacyjnej możemy stać się bardziej świadomi procesu oddychania i skupić się na powolnym wdychaniu i wydychaniu powietrza. To idealne miejsce do pracy nad swoim oddechem.

Świadomie prowadzony oddech powoduje otwarcie centrów energetycznych, swobodny przepływ energii przez ciało, odblokowanie emocji i wręcz genialne spostrzeżenia dotyczące własnej rzeczywistości. Powoduje to większą świadomość siebie i swoich potrzeb. Sposób oddychania ma również ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, a zwłaszcza na umiejętność opanowywania stresów i na samopoczucie. Gdy nasz oddech się uspokaja my też się uspokajamy, nasze tętno zwalnia, spada ciśnienie krwi, rozluźniają się mięsnie a stres odpływa.

Nasz oddech może uzdrowić nasze ciało, bo świadomy oddech to oddech który leczy.

floating to sposób na zdrowie

Jaki wpływ floating ma na zdrowie

Floating umożliwia naszym ciałom odzyskać swój naturalny stan dostrajania - zdrowie. Za pośrednictwem różnego rodzaju testów w tym: EMG, EEG, pomiar ciśnienia krwi oraz niektórych wskaźników biochemicznych, naukowcy stwierdzili, że kabina deprywacji sensorycznej może wprowadzić w stan nadzwyczaj głębokiego relaksu. Ten stan relaksu jest sam w sobie korzystny dla zdrowia, ponieważ pozwala organizmowi utrzymać swój wewnętrzny system kontroli i równowagi - homeostazę. Oznacza to, że ciało ma swoje własne bardzo skuteczne metody utrzymania się na optymalnym poziomie dobrobytu. Pewne mentalne nastawienie może jednak zakłócić działanie tego delikatnego mechanizmu.

Stres powoduje szkody w organizmie co upośledza naturalne procesy biochemiczne. Pod wpływem stresu wydzielamy duże ilości kortyzolu, który tłumi układ odpornościowy. Badania wykazały, że w kabinie relaksacyjnej poziom kortyzolu zmniejsza się. Obniżają się również stężenia innych hormonów związanych ze stresem, takich jak: adrenalina, noradrenalina czy ACTH, a także innych szkodliwych substancji chemicznych.

Dzięki floatingowi pokonasz stres, zwalczysz wysokie ciśnienie krwi, zmniejszysz ból głowy, pozbędziesz się złych nawyków, zwiększysz koncentrację. Korzyści można wymieniać bez końca. Unosząc się na wodzie bez światła, dźwięku i dotyku jesteś w stanie dostroić się do głębokiej relaksacji, która przynosi same pozytywne fizyczne i psychiczne korzyści. Zaobserwujesz je już podczas sesji i na pewno będą Ci towarzyszyć jeszcze na długo po.

Głęboka relaksacja jest też korzystna pod innym względem. Terapia unoszenia się na wodzie prowadzi do zwiększenia świadomości sensorycznej, lepiej czujemy i rozumiemy nasze ciało i jesteśmy w stanie bardziej efektywnie regulować procesy w nim zachodzące. A świadomość i kontrola wyobrażeń mentalnych jest kluczem do samoregulacji.

Urządzenie do floatingu to najlepsze miejsce na tej planecie, gdzie możemy odpocząć, odmłodnieć, wyeliminować ból i przywrócić piękno.

Z floatingiem zadbasz o swoje ciało

Sesje floatingu pozwolą Ci uwolnić energię, poczuć się młodziej, atrakcyjniej i szczuplej. Znów poczujesz się tak jak wtedy gdy byłeś dzieckiem.

Problemy ludzi zazwyczaj składają się z zamartwiania lub niezadowolenia z tego jak się czują i wyglądają. Napięcie odgrywa dużą rolę w naszym życiu, wpływu nawet na wygląd skóry. "Wszelkie zauważalne zaburzenia skóry należy uznać za związane ze stresem, dopóki nie zostanie udowodnione inaczej" mówi znany autor dr Andrew Weil.

Naukowcy badają także związek między emocjonalnym stresem a zmarszczkami. W oparciu o odkrycie dr George Murphy, profesora dermatologii i patologii na Uniwersytecie w Pensylwanii, istnieją pewne dowody, że napięcie może wyzwalać komórki tuczne znajdujące się pod powierzchnią skóry co powoduję spadek elastyczności skóry i pogłębianie się linii rysujących się na naszej twarzy.

Źródło:
  • Michael Hutchison "Book Of Floating"
  • Dr John C. Lilly "The Deep Self"
  • Shoshana Leibner "Pływające Yoga"
  • "The Prevention How-To Dictionary of Healing remedies and Techniques" by the Editor of Prevention Magazine; John Feltman, Rodal Press, 1992.


Kontaktz Nami

  • info@floating.com.pl