Urządzenie do floatingu - uniFloat

sesje floatingu

Czy to nowość?

Tak i nie...

Innowacyjne urządzenia floatingowe, dawniej znane było jako zbiornik izolacyjny, deprywacji sensorycznej lub komora deprywacyjna. Teraz często używa się okręślenia kabina lub kapsuła floatingowa.

Pierwszy prototyp powstał w 1954 roku i przez ten cały czas ewoluował do obecnej znanej formy.

Ale czy to koniec?

Oczywiście, że nie... Dopóki na rynku będą pojawiać się nowe technologie, to urządzenie będzie ciągle udoskonalane.

Czym właściwie jest to urządzenie do floatingu? Czym się różni kabina floatingowa?

To odizolowane pomieszczenie z wanną floatingową wypełnioną na ok. 25 cm wodą, w której rozpuszczone jest około 500 kg soli Epsom. Dzięki swoim zapewnia uczestnikom komfort przestronności.

Roztwór jest stale podgrzewana do temperatury zbliżonej do temperatury ciała, ok. 35 ° C, dzięki czemu „stapiamy się” z powierzchnią wody.

Osoby korzystające z floatingu, odizolowane są od wszelkich bodźców docierających ze świata zewnętrznego. Pozwala to na doświadczenie stanu bardzo głębokiego odprężenia całego ciała i umysłu.

Dzięki dużemu stężeniu soli Epsom w wodzie, ciało ludzkie swobodnie unosi się na jej powierzchni. Nie czujemy ciężaru ciała i doświadczamy fascynującego uczucia nieważkości.

Dźwięk i światło

Muzyka rozbrzmiewa w czystej jakości dźwięku z głośników umieszczonych powyżej i poniżej unoszącej się na wodzie osobie.

Przyjazne wnętrze pomieszczenia, oświetlone jest podwodnymi diodami LED w ciepłych odcieniach błękitu, czerwieni, zieleni lub innego wybranego koloru.

Urządzenie do floatingu od strony technicznej

Woda w naszych urządzeniach jest w 100% sterylna. Musimy stosować się do rygorystycznych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Sami również chętnie korzystamy z floatingu, dlatego zależy nam na utrzymaniu bardzo wysokiej jakość i czystość wody. Z całą pewnością możemy stwierdzić, ze woda w naszym urządzeniu przewyższa standard wody basenowej czy jacuzzi.

Filtracja uniFloat

W naszym systemie filtracji uniFloat zastosowaliśmy najnowsze technologie czyszczenia i dezynfekcji wody bez korzystania szkodliwej chemii. Zastosowany przez nas system jest znacznie skuteczniejszy od ozonowania oraz lamp UV.

System sterowania uniFloat

Specjalnie stworzone od postaw sterowanie uniFloat umożliwia zarządzaniem całym naszym urządzeniem do floatingu oraz przebiegiem sesji. Wszystko odbywa się to za pomocą dedykowanego panelu dotykowego z intuicyjnym, przejrzystym interfejsem lub z poziomu aplikacji na telefon. Dodatkowo w wannie umieszczony jest dotykowy panel za pomocą którego sterujesz muzyką i oświetleniem.

Na czym polega uniwersalność naszego urządzenia?

Zależało nam, aby produkt uniFloat można było zamontować w każdym poczmieszczeniu, nawet w tych najmniej dostępnych. Od teraz korzystanie z floatingu w zaciszu własnego domu, a nawet mieszkania, nie stanowi żadnego problemu. Dzięki swoim rozmiarom i prostocie urządzenie wpasuje się w większość pomieszczeń.

Możliwość zastosowania przeszklenia frontowej ściany z uchylnymi drzwami wydzielonego pomieszczenia z wanną do floatingu, zapewniają niebywały komfort, intymność oraz poczucie bezpieczeństwa, docenione przez najbardziej wymagających.

Kontaktz Nami

  • info@floating.com.pl