Korzyści z Floatingu

floating i korzyści

Floating to pomysł tak prosty, że wynikające z niego korzyści wydają się być zbyt dobre, aby były prawdziwe. Ale są one prawdziwe, a badania naukowe to potwierdzają. Powszechnie wiadomo, że relaksujący sen w łóżku jest niezbędny dla zdrowia i często najlepszym sposobem, aby uwolnić się od stresu. Nasz organizm posiada niezwykłe moce regeneracyjne, musimy tylko pozwolić sobie na relaks, aby te moce zadziałały.

Floating to nie tylko niezwykłe uczucie stanu nieważkości, odpoczynek i relaks, ale także szereg pozytywnych efektów wpływających na nasz organizm. Gęsty roztwór wody i soli Epsom umożliwia mięśniom, układowi kostnemu i krążeniu na odpoczynek w środowisku zerowej grawitacji. Dzięki temu krew jest łatwiej pompowana do części ciała, które są trudne do osiągnięcia, gdy serce i naczynia zaangażowane są w walkę z grawitacją. W szczególności przepływ krwi zwiększa się w układzie limfatycznym, co sprzyja detoksykacji organizmu. Skoncentrowany roztwór soli przywraca i utrzymuje wilgoć skóry, a także zapewnia równowagę elektrolitową.

Sól Epsom (siarczan magnezu) jest stosowany od tysięcy lat jako lek na różne bóle, dolegliwości i schorzenia skóry. Magnez jest niezwykle ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ponad 300 enzymów. W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas cierpi na niedobór tego składnika. Odpowiedni poziomu magnezu jest skorelowany z rzadszym występowania choroby wieńcowej serca, obniżeniem ciśnienia krwi, poprawą jakości snu oraz poziomu cholesterolu. Jego naturalne właściwości przeciwzapalne to ogromne pomoc dla tych, którzy cierpią na przewlekłe bóle mięśni i szkieletowe. Ze względu na duża ilość siarczanu magnezu rozpuszczonego w wodzie, przenikanie owego pierwiastka przez skórę jest doskonałym sposobem na uzupełnienie niedoboru.

Sesje floatingu to ucieczka od bodźców jakimi jesteśmy na co dzień bombardowani, od stresów i życia w szybkim tempie. Zmniejszenie bodźców sensorycznych powoduje, iż zwykle dominującej lewa półkula mózgu zostaje nieco spowolniona, a prawa staje się bardziej aktywna. Pozwala to na synchronizacje obu półkul, co daje poczucie harmonii i równowagi. Prawa półkula jest w stanie wyrazić się dokładniej, co zwiększa kreatywność i pobudza wyobraźnię. Aktywność naszego mózgu z fal alfa zmienia się na fale theta. Jest to stan jaki tybetańscy mnisi są w stanie osiągnąć po wielu latach zdyscyplinowanej medytacji, stan pogranicza snu i jawy. Odpoczynek w naszej kabinie to odpowiednik około czterech godzin głębokiego snu. Podczas sesji nasz organizm uwalnia endorfiny i serotoniny, czyli hormony dzięki, którym czujemy się szczęśliwi oraz wolni od stresu i bólu.

Floating dla ciała

floating korzyści dla ciała

Floating pozwala uwolnić stres, pomagają w leczeniu kontuzji jak również podczas rehabilitacji, pomagają w walce z nałogiem, eliminują przewlekły ból, i wiele więcej!

Floating w naturalny sposób zwiększa dopaminę i endorfiny w organizmie, co wpływa na nasze samopoczucie. Pozytywny nastrój towarzyszy nam jeszcze przez kolejne dni.

Jesteś pozbawiony grawitacji oraz informacji z zewnątrz. Prawdopodobnie doznasz najsilniejszego relaksu jakiego kiedykolwiek doświadczyłeś.

Dzięki soli Epsom oczyszczasz swój organizm z toksyn.

Sportowcy szybciej regenerują ciało i siły po ciężkich treningach i mogą zwiększyć masę mięśniową o 13%.

Floating dla umysłu

floating korzyści dla umysłu

Podczas sesji Twoje myśli same zaczynają się uporządkowywać, a umysł oczyszcza się z całego bałaganu, który nieświadomie nagromadziłeś przez całe dotychczasowe życie.

Uwolnisz się od negatywnych przekonań, zachowań, agresji, wzorców i programów, które sterują Twoim życiem.

Uaktywnisz Swoją prawą półkulę mózgową, dzięki czemu zaczniesz być bardziej kreatywny, zapamiętywać szybciej i więcej, poprawi się Twoja koncentracja. Zaczniesz myśleć bardziej twórczo i pozytywnie.

Floating dla duszy

floating korzyści dla duszy

Wszystko czego doświadczasz podczas sesji pochodzi z zewnątrz Ciebie. To idealny czas, aby zastanowić się nad swoim życiem, zaufać swojej intuicji oraz pozwolić sobie na myślenie syntetyczne.

Urządzenia do floatingu mogą być wykorzystywane do medytacji. Po około 20-30 minutach sesji, Twój umysł zaczyna produkować fale mózgowe THETA, które pojawiają się tuż przed zaśnięciem.

Stan THETA osiąga się po latach praktyki głębokiej medytacji, natomiast w kabinie relaksacyjnej osiągniesz to bez żadnego wysiłki. Jedyny warunek to wyłączyć myślenie analityczne. Pozwól sobie na odpoczynek i odpłyń!

Floating to same korzyści

Floating to nie tylko niezwykłe uczucie stanu nieważkości, odpoczynek i relaks, ale także szereg pozytywnych efektów wpływających na nasz organizm i umysł. Produkcja adrenaliny i kortyzolu we krwi zmniejsza się i uwalniane są endorfiny działające jako naturalny środek przeciwbólowy. Skoncentrowany roztwór soli przywraca i utrzymuje wilgoć skóry, a także zapewnia równowagę elektrolitową. Terapia jest korzystne dla każdego cierpiącego na przewlekłe bóle, nadciśnienie, napięcie mięśni, bóle głowy, kręgosłupa, stawów, niepokój, nerwice i inne schorzenia. Pisząc o korzyściach nie możemy pominąć też wpływu na koncentrację, kreatywność, naukę czy zapamiętywanie. Więcej o zastosowaniach przeczytasz tutaj "Floating i jego zastosowanie".Kontaktz Nami

  • info@floating.com.pl