Co to jest floating?

Zastanawiasz się co to jest floating i na czym polega? Floating między innymi jest nową formą relaksacji i poprawy kondycji ciała.Podczas floatingu możesz osiągnąć stan podobny do tego jaki buddyjscy mnisi czy jogini osiągają podczas długotrwałej medytacji.

floating

Na czym polega floating?

Floating to idealny sposób na szybkie i przyjemne osiągnięcie głębokiego relaksu. Jest to stan z pogranicza jawy i snu. Następuje wtedy spowolnienie akcji serca, spowolnienie oddechu i zmniejszenie napięcia mięśniowego. Stan takiego relaksu jest niezwykle dobroczynny dla ciała i umysłu. Po chwili jesteśmy w stanie łatwiej skupiać myśli, jesteśmy spokojniejsi, jaśniej myślimy, a w ciele nie odczuwa się napięć i przez to zmęczenia. Pozwala to unikać stresów, niewyspania, stanów przygnębienia i dekoncentracji.

Floating to siła umysłu i medytacja dla opornych

Czas spędzony w kabinie, kapsule lub w innym urządzeniu do floatingu pozwoli Tobie odpocząć, odpuścić, poczuć samego siebie i nauczyć się relaksu. Będziesz zaskoczony jak szybko i bez jakiegokolwiek wysiłku osiągniesz wewnętrzny spokój. Tak właśnie działa floating. Nie ma tu żadnego dźwięku, światła, dotyku, a Ty jesteś zawieszony w ciepłym roztworze słonej wody. Warunki tu panujące natychmiast wprowadzą Cie w stan medytacji, a Twój umysł ,,przełączy" się na fale theta.

Dzięki medytacji w urządzeniu do floatingu doświadczysz

Uczucia głębokiego i błogiego relaksu

Głębokiego połączenia umysłu i ciała

Przypływu inspiracji i kreatywności

Lepszego zrozumienia ludzkich uczuć i emocji

Głębokiej bliskości fizycznej i duchowej z partnerem

Niekończącego się uczucia radości

Przypływu energii

Floating pomoże zapanować nad stresem

Zbyt silny lub zbyt długotrwały stres uważany jest za zjawisko szkodliwe. Z medycznego punktu widzenia stres jest zaburzeniem homeostazy wywołanym czynnikami fizycznymi bądź psychologicznymi. Homeostaza to najprościej mówiąc samoregulacja procesów biologicznych i jest ona niezbędnym warunkiem zdrowia naszego organizmu. Zaburzenie tej wewnętrznej równowagi będzie skutkować rozwojem różnych chorób i schorzeń.

Jak osiągnąć głęboki relaks? Z floatingiem to banalnie łatwe!

Abyś mógł całkowicie się zrelaksować ważne jest też, aby wyłączyć zmysł wzroku i słuchu i skoncentrować na świecie wewnętrznym. Zamknięte środowisko jakie stwarza urządzenie do floatingu, wyklucza ingerencję bodźców zewnętrznych z jakimi mamy do czynienia na co dzień. W zbiorniku nie ma hałasu, nie ma światła, nie ma innych ludzi. Nie ma tu nawet grawitacji i ciało z łatwością unosi się na wodzie.

Na początku Twój umysł może ulegać chaotycznej gonitwie myśli, do której się przyzwyczaił. Nic nie szkodzi - z czasem coraz łatwiej rozluźnić myśli i skupić się na konkretnym wycinku umysłowej rzeczywistości. Twoje ciało spowalnia, ogarnia Cię dobre samopoczucie, radość. Wszelkie toksyny zalegające w organizmie są usuwane i Twoje ciało wraca do normy. Bez większego wysiłku wchodzisz w stan głębokiego odprężenia, którego nie doświadczyłeś na ziemi.

Skutki 60-minutowej sesji są natychmiastowe i porównywalne są to efektów jaki przynosi nam 4-godzinny głęboki sen. Dlatego po długim, męczącym dniu, nie ma nic lepszego niż relaks w ośrodku floatingu.

fale theta Synchronizacja półkul

Fale Thetha i Synchronizacja obu półkul

Badania wskazują, że jest to rzeczywiście prawda. Już w 1956 roku John Lilly zauważył, że w zbiorniku deprywacyjnym umysł był w stanie "hipnagogicznym", pełen "marzeń i fantazji", z duża ilością wyobrażeń, wspomnień z dzieciństwa i zdarzeń "zaskakujących nasze ego" - co charakteryzuje aktywność w stanie theta. J. P. Zubek badając "zmiany EEG" podczas percepcyjnej i sensorycznej deprywacji", zauważył obecność fal theta. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Gary'ego S.Stern, profesora psychologii na Uniwersytecie Kolorado w Denver wykazały, że osoby unoszące się na wodzie w urządzeniach do floatingu już po upływie godziny pobudziły wzrost poziomu fal theta.

Mniej znaczy więcej - głęboka relaksacja

Zmniejszenie bodźców sensorycznych i głęboka relaksacja powoduje, iż zwykle dominującej lewa półkula mózgu zostaje nieco spowolniona, a prawa staje się bardziej aktywne. Pozwala to na synchronizacje obu półkul, co daje poczucie harmonii i równowagi. Prawa półkula jest w stanie wyrazić się dokładniej, co zwiększa kreatywność i pobudza wyobraźnię.

Floating z każdego może uczynić geniusza, a jej zdolność do wprowadzania nas w stan theta sugeruję, że jest wszechstronnym narzędziem do zwiększenia kreatywności. Warunki w niej panujące to idealne środowisko dla naszego umysłu, gdyż relaks odgrywa ważną rolę w procesie twórczym. Unosząc się na wodzie możesz spojrzeć na swoje życie i problemy z bardziej obiektywnej perspektywy, gdzie odpowiedzi na wszystkie pytania są oczywiste.

Floating pozwoli uwolnić Twój potencjał

Dzięki floatingowi uwolnisz swój potencjał, rozbudzisz wyobraźnię, bardziej otworzysz się na świat który Cie otacza i zaczniesz dostrzegać szczegóły których dotąd nie zauważałeś. Zapamiętywanie i nauka będą łatwe jak nigdy. Wyostrzysz swoją intuicję, zwiększysz kreatywność, a Twoją głowę przepełnią niezwykłe pomysły i wizje.

Nic nie robisz, a Twoje ciało młodnieje

Unoszenie się na powierzchni ciepłej wody automatycznie powoduje, że przechodzimy w stan relaksu, a następnie w stan głębokiego relaksu. Głęboki relaks powoduje, że mózg uwalnia endorfiny, które wpływają na redukcję bólu. Efekt ten jest silny i wykazano go wiele razy w badaniach i doświadczeniach naukowych.

Wydaje nam się, że leżenie w łóżku jest doskonałym lekarstwem na ból, często jednak nie przynosi ono żadnej ulgi. Zawsze wiąże się z naciskiem, który zmniejsza dopływ krwi do pewnych obszarów naszego organizmu, co zmusza nas do regularnej zmiany pozycji. A ciągłe kręcenie się i układanie nie wpływa na zmniejszenie bólu. Podczas floatingu nie ma ruchu i żadnego obciążenie na nasze ciało, nie pracuje żaden mięsień, a my nawet nie czujemy, że stykamy się z jakąś powierzchnią. Przemawia to za tym, iż sesje floatingowe wpływają na nas korzystniej i wydajniej niż leżenie w łóżku.

Wielu osób, które próbowały sesji floatingowych w celu złagodzenia bólu, poczuło ulgę. Byli zdumieni, że mogą normalnie funkcjonować przyjmując mniejsze dawki leków przeciwbólowych lub w ogóle je odstawiając.

Floating wskazany jest dla osób po wszelkiego rodzaju złamaniach, kontuzjach, urazach, zabiegach, operacjach a także osób u których występują schorzenia narządu ruchu spowodowane przez szybkie tempo i siedzący tryb życia.

Organizm uwolniony od ciężaru i grawitacji pozwala swobodniej krążyć krwi i docierać do uszkodzonych, trudniej dostępnych obszarów. Wraz z krwią docierają tam ważne substancje biochemiczne co pozwala na szybsze gojenie tych miejsc. Brak oddziaływania ciśnienia grawitacyjnego na stawy, ścięgna, więzadła, kości i mięśnie skutkuje złagodzeniem bólu i przynosi ulgę w dolegliwościach przewlekłych.

Sesje floatingu pozwolą Tobie uwolnić energię, poczuć się młodziej, atrakcyjniej, szczuplej. Poprawią wygląd Twoich włosów i skóry, a także pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów.

Problemy ludzi zazwyczaj składają się z zamartwiania lub niezadowolenia z tego jak się czują i wyglądają. Napięcie odgrywa dużą rolę w naszym życiu, wpływu nawet na wygląd skóry. W oparciu o odkrycie dr George Murphy, profesora dermatologii i patologii na Uniwersytecie w Pensylwanii, istnieją pewne dowody, że napięcie może wyzwalać komórki tuczne znajdujące się pod powierzchnią skóry co powoduję spadek elastyczności skóry i pogłębianie się zmarszczek.

Floating i korzyści dla urody

zmiękczanie i złuszczanie naskórka

poprawa jędrności skóry

oczyszczenie skóry

kojący wpływ na skórę (np. trądzik)

leczenie chorób skóry (np. alergie)

odżywione i nawilżone włosy

mocne i zdrowe paznokcie

korzystny wpływ na gojenie się ran i podrażnień

zmniejszenie siniaków i obrzęków

Floating podsumowanie

Floating to nie tylko niezwykłe uczucie stanu nieważkości, odpoczynek i relaks, ale także szereg pozytywnych efektów wpływających na nasz organizm. Gęsty roztwór wody i soli epsom umożliwia mięśniom, układowi kostnemu i krążeniu na odpoczynek w środowisku zerowej grawitacji. Dzięki temu krew jest łatwiej pompowana do części ciała, które są trudne do osiągnięcia, gdy serce i naczynia zaangażowane są w walkę z grawitacją. W szczególności przepływ krwi zwiększa się w układzie limfatycznym, co sprzyja detoksykacji organizmu. Skoncentrowany roztwór soli przywraca i utrzymuje wilgoć skóry, a także zapewnia równowagę elektrolitową.

Podczas sesji nasz organizm uwalnia endorfiny i serotoniny, czyli hormony dzięki, którym czujemy się szczęśliwi oraz wolni od stresu i bólu.Kontaktz Nami

  • info@floating.com.pl